O metodzie

Metoda bezinwazyjna polega na przymocowaniu drewnianej ramki z siatką do ramy skrzydła okiennego. Główną zaletą tego sposobu montażu jest uniknięcie jakiejkolwiek ingerencji w okno. Dzięki temu metoda bezinwazyjna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób wynajmujących mieszkania.

Siatka przylega do światła okna, dlatego po jego otwarciu kot od razu napotyka barierę. Schemat jest podobny do moskitiery z tą różnicą, że w naszym przypadku materiały są przygotowane na duże obciążenia i różne pomysły zwierzaków. Zwracamy szczególną uwagę, że nie chodzi tylko o porównanie naszych siatek z materiałem moskitiery – także drewniane ramki zwiększają wytrzymałość konstrukcji, porównując do plastikowych odpowiedników używanych do ochrony przed owadami.

Zalety

  • Montowane zabezpieczenie nie wymaga wykonania żadnego otworu w ramie okiennej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania.
  • W przypadku konieczności zdjęcia ramki z okna usunięcie zabiera tylko kilka minut. Nie traci ona swych właściwości, po ponownym założeniu wciąż będzie w pełni chronić koty.
  • Po demontażu ramka nie zostawia żadnego śladu.
  • Ramka jest montowa na zewnątrz ramy okiennej, poza obrysem otworu okiennego, a więc niewidoczna dla domowników.
  • Ramka okienna będzie w kolorze zbliżonym do posiadanego okna, dzięki czemu nie będzie widoczna z zewnątrz. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wspólnot zwracających szczególną uwagę na estetykę elewacji budynku.
  • W ofercie posiadamy również siatki metalowe, które są najsolidniejszym materiałem używanym do zabezpieczania okien, ale jednocześnie mniej estetycznym i droższym.

Ceny

Jedna ramka (na 1 skrzydło okienne) 300 zł, każda następna 200 zł (w pakiecie z balkonem zawsze 200 zł za ramkę).

Podane ceny są cenami netto: VAT 8% paragon dla os. fiz., VAT 23% faktura na d.g. Są kompletne, tzn. zawierają w sobie wszystkie materiały, montaż oraz pełną 2-letnią gwarancję na całość. Zakładają użycie dowolnej siatki z oferty poza metalową.

Ewentualne dopłaty:

  • powyższa tabela prezentuje ceny ramek o maks wysokości 160 cm i 95 cm szerokości, większe są wyceniane indywidualnie;
  • +50 zł od ramki za siatkę metalową;
  • +50 zł od ramki za niestandardowy kolor malowania drewna (standardowymi kolorami są biały i ciemny brąz);
  • +50 zł do całości zamówienia za montaż poza Warszawą (do 30 km od centrum).

Uprzedzamy, że ceny usług nie są zależne od stawki za metr kwadratowy. Osiatkowanie okna o powierzchni 1,5 m kw. nie oznacza, że zabezpieczenie balkonu o powierzchni 15 m kw. będzie kosztować ponad 10 razy więcej!  Dla przykładu: zabezpieczenie jednego skrzydła okiennego kosztuje 250-300 zł, a standardowa cena zabezpieczenia całego balkonu mieści się w przedziale 400-900 zł.

Proces montażu

1. Ustalenie zakresu prac.
2. Pobranie wymiarów przez naszego montera.
3. Przyjazd montera z gotowymi ramkami gotowymi do instalacji.

Montaż jest podzielony na dwie wizyty. W trakcie pierwszej monter przedstawia próbki siatek i udziela szczegółowych informacji dot. planowanych prac. Druga (instalacyjna) trwa ok. 20 min na jedną ramkę + 10 min na przygotowanie sprzętu.