O metodzie

Metoda elewacyjna polega na zamontowaniu siatki z użyciem mocowań do elewacji budynku (betonowej lub ocieplonej). Po zakończeniu prac, kot zyskuje bezpieczny wybieg na parapecie zewnętrznym.

Możliwość wyjścia na zewnątrz sprawia, że w tym przypadku kot ma więcej frajdy niż przy siatce zainstalowanej bezinwazyjnie. Warto zwrócić uwagę na to, że na balkonie widok bardzo często zakłóca balustrada. Na oknie zabezpieczonym elewacyjnie nie ma żadnych barier, więc zwierzak ma doskonały taras widokowy. Wystarczy przygotować kawałek kocyka i… kot wyprowadzi się z mieszkania 🙂

Zalety

  • Kot przebywa na zewnątrz, a nie w mieszkaniu. Parapet staje się jego zewnętrznym wybiegiem, wymarzonym miejscem do kociej obserwacji okolicy.
  • W przypadku budynków, w których administracja restrykcyjnie przestrzega zakazu jakiegokolwiek naruszania elewacji, jesteśmy w stanie wykonać zabezpieczenie całkowicie bezinwazyjnie z wykorzystaniem wyłącznie zaczepów chemicznych (za niewielką dopłatą);
  • Dzięki wykorzystaniu specjalnych zaczepów chemicznych nie ma konieczności wykonania jakichkolwiek otworów w blasze parapetu wykorzystanej do wykończenia okna. Wykonana konstrukcja zapewni pełne bezpieczeństwo kotu.
  • Nasze zabezpieczenie zapewnia dostęp do niemal całej powierzchni parapetu, przez co nie utrudnia utrzymania go w czystości.
  • Wykonana przez nas konstrukcja nie stanowi bariery w przypadku pożaru. W razie konieczności ewakuacji z mieszkania poprzez okno bądź też wejścia do mieszkania z zewnątrz ekipy straży pożarnej konstrukcja nie będzie przeszkodą. Zastosowane materiały z powodzeniem sprostają wymaganiom nawet najbardziej energicznego kota, jednak siatkę można w jednej chwili przeciąć z wykorzystaniem noża kuchennego bądź nożyczek.

Proces montażu

1. Ustalenie zakresu prac (mailowo/telefonicznie).
2. Przyjazd montera zaopatrzonego we wszystkie potrzebne materiały do montażu zabezpieczenia. W zależności od wielu czynników zamówienia, montaż może być podzielony na dwie wizyty lub jedną.