Siatki dla kotów

Siatka wzmocniona

siatka-wzmocniona-dla-kota-1

Rozmiar oczek: 4×4 cm
Grubość: 1,5 mm
Kolor: piaskowy lub czarny
Zastosowanie: dla kociąt, dla aktywnych kotów, dla spokojnych kotów, przeciwko ptakom

Mocna siatka o pogrubionym splocie, znajdująca zastosowanie w zabezpieczaniu powierzchni dla kotów. Dostępna w kolorze piaskowym oraz czarnym. Większość klientów początkowo intuicyjnie wybiera piaskową jako mniej widoczną, choć tak naprawdę w większości przypadków czarna prezentuje się lepiej. Ma większy rozmiar oczek od popularnej siatki wzmocnionej drutem (wciąż bezpieczny dla małych kociąt), jednak jest znacznie grubsza i tym samym mocniejsza. Jest bardzo wytrzymała na ciężar, utrzyma ciężar kota/ów nawet dużych ras. Najczęściej wybierany materiał do montażu, nasz faworyt. Naszym zdaniem nie ma na rynku lepszej siatki do montażu takich zabezpieczeń (gdyby istniała to byśmy mieli ją w ofercie 🙂 ).

Polecamy!

Siatka z drutem

siatka-wzmocniona-drutem-dla-kota-11

Rozmiar oczek: 3×3 cm
Grubość: 1,2 mm
Kolor: ciemnozielony
Zastosowanie: dla kociąt, dla aktywnych kotów, dla spokojnych kotów, przeciwko ptakom

Parę lat temu najpopularniejszy rodzaj siatek, teraz w cieniu wzmocnionej o oczkach 4×4 cm. W 2015 r. producent zmienił materiał, z którego jest wykonana i strzelił sobie w stopę, bo siatka jest gorsza niż dawniej (nie warto być chciwym). Drut jest raczej chwytem marketingowym – nie stanowi on znaczącego wzmocnienia siatki, ale i tak sam materiał jest wytrzymały. Największą wadą tej siatki jest jej losowa jakość wykonania – oczka często są nierówne, raz bardziej, raz mniej, zdarzają się fragmenty siatki z niedowiązanymi supłami. Zaletą jest natomiast to, że jest cienka – na tle drzew jest bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o efekt końcowy – nie widać jej w ogóle.

W magazynie mamy jeszcze trochę siatek „starego typu”, czyli rocznik <2015 r. To ostatnia szansa na ich wykorzystanie 🙂

Siatki przeciw ptakom

Siatka standardowa

siatka-na-balkon-12

Rozmiar oczek: 5×5 cm
Grubość: 1 mm
Kolor: piaskowy
Zastosowanie: dla spokojnych kotów, przeciwko ptakom

Najpopularniejszy rodzaj siatki na rynku o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki dużym rozmiarze oczek polecana szczególnie osobom, które obawiają się montażu siatki ze względów estetycznych. Polecamy do montażu przeciwko ptakom i ew. dla spokojnych kocich emerytów. Koty aktywne są w stanie szybko przedrapać lub przegryźć ten materiał.

Siatka przeźroczysta

T-A-N-D-E-T-A! Pod każdym względem. Na szczęście nie mamy jej już w ofercie. Jeżeli zależy Ci na montażu takiej siatki, kup ją na własną rękę, a my ją założymy, ale przed tym kilkanaście razy będziemy namawiać do zmiany decyzji.

Jaką siatkę wybrać?

Dla kota

Polecamy siatkę wzmocnioną. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, drut w siatce to chwyt marketingowy producenta. Siatka wzmocniona jest znacznie bardziej wytrzymała od tej z drutem.

Jeśli wzmocniona, to jasna czy ciemna? O gustach się nie decyduje, ale więcej argumentów przemawia za siatką ciemną: 1) Siatki jasne są bardzo widoczne, jeśli świeci na nie słońce; 2) Siatki jasne szybciej się brudzą; 3) Siatki ciemne doskonale zlewają się z tłem, jeśli z balkonu widać drzewa, krzewy, szeroko pojętą zieleń.

Przeciw ptakom

Polecamy siatkę standardową. Tak, wiemy, siatka przeźroczysta brzmi super, przecież po zamontowaniu prawie wcale jej nie widać! Jednak: 1) jest zdecydowanie mniej wytrzymała; 2) jest wrażliwa na zmiany temperatur (latem będzie zbyt luźna, a zimą napięta); 3) żółknie na słońcu; 4) mieni się na słońcu (odbija światło, jest wtedy najbardziej widoczna ze wszystkich).

Ból głowy? Spokojnie, na etapie zamówienia usługi nie oczekujemy żadnej decyzji związanej z rodzajem i kolorem siatki. Wszystkie siatki mamy ze sobą na miejscu, przed montażem pokażemy próbki i omówimy je na żywo.