Wprowadzenie

Montaż opiera się na instalacji mocowań wokół powierzchni do zabezpieczenia w odległości 30-40 cm od siebie. Przez owe mocowania przechodzi mocno napięta linka stalowa, która przebiega bardzo blisko sufitu, elewacji, podłogi. Siatka jest przyczepiana do linki metalowymi spinkami.

Nie dostosowujemy materiałów i sposobu montażu do liczby kotów w domu, ich wieku i temperamentu. Podchodzimy do sprawy bezkompromisowo wykonując u każdego klienta zabezpieczenie według tych samych założeń, które dają nam pewność, że nasze zabezpieczenie będzie skuteczne.

Cena usługi

My też na co dzień jesteśmy klientami i wiemy jak irytujące jest ukrywanie cen przez usługodawców. Nie chcemy być członkami gangu ukrywających cen, dlatego poniżej znajdziesz kalkulator, który w oparciu o podstawowe informacje przedstawi Ci orientacyjną cenę usługi. Nie jest ona ofertą, lecz informacją dla Ciebie, ile mniej więcej może kosztować wykonanie przez nas kompletnej usługi montażu zabezpieczeń dla kota.

Szacunkowa cena usługi (materiały + montaż + 2 lata gwarancji). Cena brutto z VAT 8%:

Brzmi nieźle? Wypełnij formularz wyceny, wyślemy do Ciebie precyzyjną ofertę. Kliknij tutaj.

Rodzaje siatek

Montujemy siatki wykonane z polietylenu. Dla kotów grubsze i solidne siatki wzmocnione o oczkach 4×4 cm, przeciw ptakom cieńsze i mniej widoczne siatki o oczkach 5×5 cm. Siatki dla kotów występują w dwóch kolorach: czarnym i piaskowym, przeciw ptakom tylko w tym drugim.

Mamy wieloletnie doświadczenie, nasze zabezpieczenia sprawdziły tysiące kotów. Po założeniu siatek w ponad 4000 domów wciąż możemy z czystym sumieniem napisać, że żaden kot nie przedostał się na drugą stronę siatki.

Więcej o siatkach napisaliśmy na tej stronie. Polecamy lekturę.

Montaż bezinwazyjny do elewacji

Montaż bezinwazyjny polega na przyklejeniu do elewacji haków chemicznych w odległości 30-40 cm od siebie zamiast tradycyjnych kołków i dybli. Przez zaczepy przechodzi mocno napięta linka stalowa, która niemal styka się z elewacją, dzięki czemu nigdzie nie powstaje szczelina będąca potencjalnym zagrożeniem wyjścia zwierzaka.

Zaletą tej opcji montażu jest to, że nie dochodzi do fizycznego przebicia tynku zewnętrznego, potocznie pisząc „nie robimy dziur”. W takiej sytuacji łatwiej jest uzyskać zgodę na montaż spółdzielni, wspólnoty, administratora, sąsiada, właściciela mieszkania itd.

Więcej na temat montażu bezinwazyjnego przeczytasz tutaj.

Otwieranie / Podnoszenie siatki

Najczęstsze zastosowania rozwiązań pozwalających na otwieranie lub podnoszenie siatki to:

  • zachowanie dostępu do kwiatów wiszących po zewnętrznej stronie balustrady;
  • zachowanie dostępu do anteny satelitarnej;
  • możliwość umycia szklanej balustrady od zewnętrznej strony;
  • możliwość opuszczenia siatki, gdy kot nie wychodzi, aby zachować neutralny widok z balkonu.

Suwaki

Uniwersalnym i najwygodniejszym rozwiązaniem są wygodne w użyciu suwaki, które pozwalają na na błyskawiczne rozpięcie siatki. Alternatywnie można je zamontować w kształcie odwróconej litery „U”, żeby po ich rozpięciu siatka opadła – dokładnie w taki sam sposób jak otwieramy wejście do namiotu.

Co ważne, suwaki mamy w kolorach zgodnych z najpopularniejszymi rodzajami siatek: piaskowym i czarnym, więc nie będą rzucały się w oczy po instalacji.

Siatka wczepiana w zaczepy

Dopóki w naszej ofercie nie było suwaków, najczęściej kwestię podnoszenia siatki rozwiązywaliśmy poprzez gęste przyklejenie zaczepów bezinwazyjnych, w które bezpośrednio wczepiana była siatka. Każdy zaczep ma dwa haczyki, siatka jest wczepiana „na przemian”, aby na skutek nagłego uderzenia lub obciążenia siatka nie wypadła z zaczepów.

Siatka przeciw ptakom / dla dzieci

Montujemy dużo zabezpieczeń przeciw ptakom. W wielu miejscach dokuczliwym problemem są ptaki szukające schronienia na balkonach. W takich sytuacjach montaż siatki zasłaniającej całą powierzchnię balkonu jest jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu. Robimy to w taki sam sposób jak dla kotów, więc jakość mocowań i szczelność zabezpieczenia jest na najwyższym poziomie. Jedynym ustępstwem jest mniej widoczna siatka „standardowa”, bo ptaki nie będą dziobać tak jak siatki gryzą, więc można zamontować mniej widoczną i przy okazji mniej wytrzymałą siatkę. Jeśli klientowi nie zależy bardzo na estetyce, warto rozważyć montaż siatki dla kota, bo posłuży ona znacznie dłużej.

Coraz częściej montujemy siatki dla dzieci, tzn. chroniące je przed upadkiem z wysokości. Wszyscy trzej monterzy są ojcami, znamy temat dzieci latających po sufitach – chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Montujemy dla kotów trwałe siatki na solidnych mocowaniach do ścian i jesteśmy pewni, że skutecznie ochraniają one także ludzi. Jednak nie chcemy brać prawnej odpowiedzialności za życie ludzkie, naszym produktem jest „kocia siatka” i takie jest jej oficjalne zastosowanie. Jeśli klient nie ma z tym problemu i wie, że jest on w pełni odpowiedzialny za zdrowie i życie swoich podopiecznych, nie widzimy przeszkód w montażu solidnej kociej siatki na jego balkonie.