Trzy opcje montażu

Balkony, przy których nie możemy wykorzystać elementów architektonicznych do zamocowania siatki na górze (balkon sąsiada lub daszek), zabezpieczamy zazwyczaj na trzy sposoby:

  • osiatkowanie skośne,
  • osiatkowanie otwarte na górze,
  • osiatkowanie pełne.

Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat tych rozwiązań.

Opcja 1: Osiatkowanie skośne

Siatka od wysokości poręczy  zagina się pod skosem w stronę elewacji budynku, przez co po bokach ma kształt trapezu. Jest to wariant ekonomiczny, najtańszy ze wszystkich. Minusem tego rozwiązania jest zmniejszenie użytkowej powierzchni balkonu, co może być uciążliwe na głębokim balkonie.

Jest to jedyna oferowana opcja montażu na balkonach bez zadaszenia ze szklaną balustradą (popularne rozwiązanie w nowym budownictwie).

Opcja 2: Osiatkowanie otwarte na górze

Montujemy słupki konstrukcyjne dzięki którym siatka jest zainstalowana pionowo jak na klasycznym balkonie. W zależności od ustaleń z klientem siatka może być po prostu pionowa, ale może również zakończyć się zagiętym pasem o szerokości ok. 30-40 cm pod kątem 90 stopni.

Opcja 3: Pełne osiatkowanie

Montaż przebiega dokładnie tak samo jak w opcji nr 2, ale na końcu montujemy poziomo pas siatki zamykający balkon od góry, czyli powstaje „sufit” z siatki.