Siatka jako zabezpieczenie przed ptakami

Opierając się na kilkuletnim doświadczeniu, widzimy pewną prawidłowość, że klienci borykający się z problemem ptaków na balkonie, montaż siatki traktują jako ostateczność. Pomysły na rozwiązanie problemu są przeróżne: montaż wiszących płyt CD na sznurkach, wieszanie torebek foliowych na balustradzie, instalacja plastikowych kruków i orłów. Najczęściej nie są one skuteczne, ponieważ ptaki szybko orientują się, że te elementy nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia.

Siatka jest jedynym rozwiązaniem skutecznym w 100%. Jest siatka, nie ma dostępu na balkon – to proste i logiczne. Być może jest najdroższe, ale od razu rozwiązuje problem na długi czas.

Zabezpieczenie jest montowane dokładnie tak samo jak dla kotów, z jedyną różnicą, że dopuszczamy w takich przypadkach mniej trwałe materiały, które są mało widoczne.

Inne rodzaje siatek

Siatki dla kotów są grubsze, przez co bardziej trwałe, ale również bardziej widoczne. Montując zabezpieczenie przed ptakami, można skorzystać z mniej widocznych materiałów.

Najpopularniejszym jest siatka transparentna o oczkach 3×3 cm, no bo skoro intuicyjnie wydaje się być idealnym rozwiązaniem. My jej nie polecamy, ponieważ jest słabo wykonana, jest wrażliwa na zmiany temperatur (rozciąganie, kurczenie), szybko żółknie od promieni UV i odbija światło słoneczne, przez co na słońcu błyszczy. Jeżeli te argumenty nie są dla kogoś przekonujące, to nie ma żadnego problemu, ta siatka jest w naszej ofercie.

Polecamy użycie siatki standardowej o oczkach 5×5 cm w kolorze piaskowym. Przez to, że ma duże oczka, jest równie mało widoczna co siatka transparentna w pochmurny dzień. Jest za to bardziej trwała i jest zawsze równie mocno napięta – nie jest tak wrażliwa na zmiany temperatur.

Zdjęcia