Poniższe punkty zostały spisane przez nas kilka lat temu. Przez ten czas zostały skopiowane i użyte bez naszej zgody na kilku konkurencyjnych stronach. Być może zwrócisz na to uwagę przeglądając sieć, dlatego zapewniamy, że to my jesteśmy ich autorem i realnie opisują to, co jest dla nas ważne przy montażu zabezpieczeń 🙂

1. Zabezpieczamy szczeliny

Podczas planowania prac zabezpieczających szczególną uwagę zwracamy na kilkucentymetrowe szczeliny występujące na balkonach w okolicach balustrad i ścianek działowych z sąsiednimi balkonami. Każda z nich zostaje zabezpieczona z równą starannością jak główna powierzchnia balkonu i posiada taką samą wytrzymałość.

2. Dbamy o estetykę

Estetyka wykonania –  jest dla nas kryterium niemal równie ważnym jak bezpieczeństwo kota. Dokładamy starań aby konstrukcja była możliwie delikatna i ukryta przed wzrokiem domowników. Z tego powodu wszystkie możliwe do ukrycia elementy przenosimy w miejsca niewidoczne. Zwracamy szczególną uwagę na równe rozciągnięcie siatki przy zachowaniu prawidłowej geometrii oczek.

3. Rozwiązania bezinwazyjne

Dzięki wykorzystaniu specjalnych haków chemicznych nie ma konieczności wykonania jakichkolwiek otworów w płytkach ceramicznych wykorzystanych do wykończenia podłogi balkonu. Wykonana konstrukcja zapewni pełne bezpieczeństwo kotu.

Posiadanie wyjątkowego wykończenia balkonu (kamień, szkło, metaloplastyka) nie stanowi żadnego problemu w wykonaniu przez nas zabezpieczenia. Planowana  konstrukcja nigdy nie narusza tego typu elementów.

W przypadku budynków, w których administracja restrykcyjnie przestrzega zakazu jakiegokolwiek naruszania elewacji jesteśmy w stanie wykonać zabezpieczenie całkowicie bezinwazyjnie z wykorzystaniem wyłącznie haków chemicznych. Jest to metoda równie bezpieczna i trwała jak klasyczne rozwiązania, wymaga jednak znacznie więcej pracy i materiałów, a przez to jest droższa.

4. Walory użytkowe

Dla wygody właściciela poręcz balustrady znajduje się wewnątrz osiatkowanego balkonu, a narożniki wykonane są w taki sposób aby zachować pełną przestrzeń (kubaturę) mimo wykonanego zabezpieczenia.

5. Elastyczność działania

Jesteśmy otwarci na dodatkowe życzenia właścicieli (dostęp do kwiatów, częściowe otwieranie). Za każdym razem staramy się uwzględnić je przy projektowaniu konstrukcji.

6. Ochrona przed ptakami

Wykonane zabezpieczenie skutecznie rozwiązuje problem obecności dzikich ptaków oraz towarzyszących im zabrudzeń.

7. Wyciszenie wiatru

Stosowania przez nas siatka w dużym stopniu wycisza odczuwalne powiewy wiatru na balkonie.

8. Brak zagrożenia przeciwpożarowego

Wykonana przez nas konstrukcja nie stanowi bariery w przypadku pożaru. W razie konieczności ewakuacji z mieszkania poprzez balkon bądź też wejścia do mieszkania z zewnątrz ekipy straży pożarnej konstrukcja nie będzie przeszkodą (wystarczą nożyczki lub nóż).

9. Możliwy demontaż

W przypadku chęci wymiany starszego, posiadanego już zabezpieczenia na naszą konstrukcję, zadbamy o demontaż poprzedniej konstrukcji.