Czy chcesz spytać o czas oczekiwania na realizację?

 • BALKONY: 4-6 tyg.
 • BALKONY BEZ ZADASZENIA: Lipiec – sierpień
 • OKNA: 4-6 tyg.
 • OGRODY: Lipiec – sierpień

Powyższe terminy dotyczą Warszawy.

Zaktualizowano: 15.05.2020

Czy chcesz spytać o cenę usługi?

Wszystkie nasze usługi wyceniamy internetowo.

Możesz wyliczyć orientacyjną cenę usługi dla balkonu lub okna.

Jeżeli chcesz otrzymać oficjalną ofertę, wypełnij formularz wyceny znajdujący się na tej stronie.

Siatki montujemy w Warszawie oraz Trójmieście.

Poza gorącym szczytem sezonu jesteśmy w stanie dojechać do 150-200 km od powyższych siedzib.

Cena za dojazd wynosi 1 zł / km (kilometry liczone w obie strony), minimalna wartość samego zlecenia to 700 zł.

kontakt@kociasiatka.pl

Staramy się odpisywać codziennie w godzinach wieczornych.

Jest to zdecydowanie preferowana przez nas forma kontaktu.

tel. 603 173 111

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty w godzinach prowadzenia prac montażowych. Potem przejmują nas dzieci 🙂

Czasami nie możemy odebrać: wiercimy, dźwigamy ciężki sprzęt, rozmawiamy z klientami. Staramy się oddzwonić na wszystkie nieodebrane połączenia.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

W jakie dni, godziny montujecie?

Od poniedziałku do soboty od 8 do 18. Terminy sobotnie są najbardziej oblegane, przez co często czas oczekiwania na taki termin jest 2-3 razy dłuższy od normalnego.

Czy możliwy jest montaż siatki poza Warszawą?

Pracujemy na stałe w Warszawie i Trójmieście. Poza szczytem sezonu (czyli przez cały rok za wyjątkiem okresu wiosennego) jesteśmy w stanie dojechać wszędzie za dodatkową opłatą w wysokości ok. 0,7-1 zł za przejechany kilometr. Minimalna wartość zamówienia to 700 zł netto.

Czy siatka z drutem jest najmocniejsza?

Nie, drut jest chwytem marketingowym, który ma wzmocnić wiarygodność dużej wytrzymałości na przegryzienia. Jest to skuteczne, ponieważ wielu klientów przy pierwszym kontakcie wspomina, że zależy im na dokładnie takiej siatce. W rzeczywistości wspomniany drut jest cienką linką stalową, która niewiele wnosi do wytrzymałości siatki.

Jakby tego było mało, od producent 2015 r. produkuje siatkę z trochę innego, niestety  gorszego tworzywa. W związku z tym my już nie kupujemy tej siatki i wyprzedajemy duży zapas, który nam został ze starych lat. Po jego wykorzystaniu, wycofamy ten rodzaj siatki z oferty.

To jaka siatka jest najmocniejsza? Z siatek z tworzywa sztucznego zdecydowanie gruba siatka wzmocniona o rozmiarze oczek 4×4 cm (kolor piaskowy lub czarny). Jej wzmocnienie wynika z większej liczby splotów żyłki tworzących siatkę. Więcej informacji na temat siatek znajdą Państwo tutaj.

Czy siatka przeźroczysta jest najmniej widoczna?

Podobnie jak w przypadku siatki metalowej, siatka przeźroczysta jest dobrze wypromowana. Wielu klientów oczekuje montażu takiej siatki, bo intuicyjnie czują, że będzie najmniej widoczna. Rzeczywiście tak jest, ale tylko w pochmurne dni, gdy siatka jest stosunkowo nowa (max 2 lata).

Wady siatki przeźroczystej:

 • bardzo mało wytrzymała na uderzenia, przegryzienia, jakiekolwiek ingerencje zewnętrzne (absolutnie nie jest to siatka dla kotów);
 • odbija światło słoneczne, więc w słoneczne dni jest bardzo widoczna, bardziej od grubych siatek z tworzywa sztucznego;
 • jest wrażliwa na zmiany temperatur: zimą się kurczy, latem rozciąga;
 • żółknie na słońcu, więc po 2 latach wygląda na zużytą.

Nie polecamy 🙂 Polecamy za to siatkę standardową, więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Jakie siatki polecacie?

Naszym zdaniem najlepszą siatką dla kotów jest siatka wzmocniona o oczkach 4×4 cm (kolor piaskowy lub czarny).  Jeżeli siatka jest montowana przeciw ptakom, polecamy siatkę standardową o oczkach 5×5 cm (kolor piaskowy lub na specjalne zamówienie czarny).

Osobom, którym zależy na bezwzględnym bezpieczeństwie kota (tzn. brak możliwości przegryzienia chociaż jednego oczka), polecamy siatki metalowe.

Więcej informacji na temat siatek znajdą Państwo pod tym adresem.

Czy można zamówić montaż siatki metalowej?

Tak, jednak na balkonach montaż może wiązać się z pewnymi ograniczeniami (np. brak możliwości instalacji siatki za balustradą).

Które siatki są najmniej widoczne?

Ogólne zasady doboru siatki:

 • im cieńsza tym mniej widoczna (ale też mniej wytrzymała);
 • na tle drzew/zieleni najlepiej prezentują się siatki ciemne;
 • na tle nieba lub sąsiedniego budynku o jasnej elewacji siatki jasne wyglądają jakby były ciemne, więc nie ma większej różnicy;
 • w świetle słonecznym siatki jasne są bardziej widoczne od ciemnych.

Mając na uwadze powyższe, nasi klienci najczęściej wybierają siatki ciemne. O gustach się nie dyskutuje, dlatego nasi klienci mają komfort wyboru siatki tuż przed montażem na podstawie prezentacji próbek wszystkich oferowanych siatek.

Jak długo będzie służyć siatka?

Siatki przeźroczyste: do 3 lat;

Siatki standardowe: do 5 lat;

Siatki z drutem i wzmocnione: do 7-10 lat.

Czy kot na pewno nie przegryzie siatki?

Pytanie dotyczy najmocniejszych siatek wzmocnionych. Na podstawie wieloletniego doświadczenia wiemy, że taką siatkę przegryza 1 kot na 300. Nawet jeśli tego dokona, to są to przegryzienia pojedynczych sznurków, przez co powstałe dziury są wciąż za małe, aby kot mógł się wydostać z balkonu. Gdy to nastąpi, w ramach gwarancji usuwamy ubytki i sugerujemy kilkukrotne spryskanie siatki wodą wymieszaną z sokiem cytrynowym. Koty nie znoszą cytrusów, więc takiej cytrynowej siatki większość kotów nie weźmie do pyszczka. Jeśli jednak trafimy na zdeterminowanego kota, który dalej z sukcesami pracuje nad przegryzaniem siatki, dodajemy siatkę metalową bez dodatkowych kosztów.

Możemy zamontować od razu siatkę metalową, wtedy usługa jest droższa, ale nie ma możliwości przegryzienia materiału przez kota.

Z czego wykonane są siatki?

Siatka przeźroczysta: nylon;

Siatki wzmocnione, z drutem, standardowe: polietylen;

Siatki metalowe: stal ocynkowana.

Dlaczego siatki polietylenowe są wytrzymałe? Polietylen to tworzywo sztuczne, które nie chłonie wody. Dzięki temu siatka nie parcieje i nie jest wrażliwa na zmiany temperatur.

Jakiej gwarancji udzielacie?

Udzielamy pełnej 2-letniej gwarancji. Pełnej, to znaczy że obejmuje ona wszystko poza uszkodzeniami wyrządzonymi przez człowieka (np. pożar po próbie rozpalenia sziszy za pomocą butli gazowej – autentyk).

Dla jasności: tak, przegryzienie siatki dla kota również jest objęte gwarancją. Jeżeli kot jest zdolny w tym zakresie, wymieniamy siatkę na metalową bez dodatkowych kosztów.

Czy da się zamontować siatkę w taki sposób, aby nie naruszyć elewacji?

Tak, możemy przykleić do elewacji przeźroczyste zaczepy na przeźroczysty klej. Pod tym adresem znajdziesz więcej informacji. Ewentualnie sprawdź na czym polega metoda bezinwazyjna zabezpieczenia okien.

(BALKON) Czy da się zrobić siatkę otwieraną/rozsuwaną?

Nie montujemy siatek zwijanych jak rolety (widzieliśmy coś takiego tylko raz w życiu, lista wyłączeń producenta jest pokaźna, więc i tak to nie jest rozwiązanie uniwersalne). Możemy zaproponować siatkę rozsuwaną, dzięki czemu można bez problemu dostać się na jej drugą stronę, lub ją opuścić (tak jak wejście do namiotu). Więcej informacji znajdziesz tutaj.

(BALKON) W jaki sposób montowana jest siatka?

Montaż opiera się na instalacji mocowań wokół powierzchni do zabezpieczenia w odległości 30-40 cm od siebie. Przez owe mocowania przechodzi mocno napięta linka stalowa, która przebiega bardzo blisko sufitu, elewacji, podłogi. Siatka jest przyczepiana do linki metalowymi spinkami.

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem.

Czy siatka może chronić dzieci przed upadkiem?

Pewnie tak, ale zgodnie z nazwą naszej firmy, montujemy kocie siatki (nie dziecięce).

(BALKON) Nad moim balkonem nie ma już żadnego innego, czy to problem?

Nie, takim  balkonom poświęciliśmy osobny dział na naszej stronie.

(BALKON) Nie chcę zabezpieczać całego balkonu, ale tylko drzwi na niego prowadzące. Można tak zrobić?

Tak, ale nie u nas 🙁 My zabezpieczamy wyłącznie całe balkony.

(BALKON) Mój balkon jest zabudowany szybami, czy to problem?

Raczej nie, ale takie balkony zabezpieczamy w całości. To znaczy, że nie montujemy samodzielnej ramki z siatką jeżdżącej po szynach razem z szybami. Najważniejsze dla nas jest to, czy za zabudową jest jeszcze kawałek sufitu, do którego możemy przymocować siatkę.

Budynek, w którym mieszkam, jest pokryty grubą warstwą styropianu, czy to problem?

Nie, to żaden problem. Większość budynków w Polsce jest już pokrytych ociepleniem, mamy mocowania dedykowane do takiego podłoża.

Czy muszę mieć zgodę na montaż siatki?

Prosimy zajrzeć pod ten link.

(BALKON) Ile czasu trwa montaż siatki?

Montaż zabezpieczenia na standardowym zadaszonym balkonie trwa 2-4 godziny.

(BALKON) Jak przygotować się do montażu siatki?

Prosimy tylko o stworzenie warunków do pracy: wyniesienie zbędnych dużych przedmiotów, które będą przeszkadzały w dostaniu się do zabezpieczanych miejsc i w ogólnym poruszaniu się po balkonie.

(OKNO BEZINWAZYJNIE) Czy po demontażu zabezpieczenia pozostają jakieś ślady?

Nie, poza małymi odgięciami na uszczelce (im dłużej była założona ramka tym dłużej uszczelka będzie powracała do pierwotnego kształtu w miejscach ścisku).

(OKNO BEZINWAZYJNIE) Ile czasu trwa montaż?

Ok. 10 minut pomiar w trakcie pierwszej wizyty, ok. 15-30 minut na jedno skrzydło w trakcie drugiej. Prace związane z produkcją ramki wykonujemy w naszym warsztacie.

(OKNO ELEWACYJNIE) Ile czasu trwa montaż?

Montaż składający się z jednej wizyty: ok. 1 godzina na okno, ale łączny czas nie krótszy niż 2 godziny (2 godziny oczekiwania na wyschnięcie kleju).

Montaż składający się z dwóch wizyt: ok. 5-10 minut na okno w trakcie pierwszej wizyty, ok. 30-60 minut na okno w trakcie drugiej.

Jaka jest cena usługi?

Kalkulator wstępnej wyceny dla balkonu: link;

Kalkulator wstępnej wyceny dla okna: link;

Formularz wyceny: link.

Jakie są dostępne formy płatności?

Tylko gotówka. Nie wymagamy wpłaty zaliczki przed montażem, płatność przyjmujemy po skończeniu wszystkich prac.

Czy można zapłacić na raty?

Tak, ale za pośrednictwem banku (Alior Bank, kredyt RRSO ok. 15%).