Nie zliczymy dyskusji na temat kolorów siatek w domach klientów. Zazwyczaj wybierana jest siatka beżowa i w sytuacji, gdy na danym balkonie naszym zdaniem lepiej prezentowałaby się czarna, zaczyna się zamieszanie. ???? Na tej stronie postaramy się lepiej przygotować klientów do wyboru koloru siatki, bo prawda jest taka, że czarną polecamy na większości odwiedzanych balkonów.

Jaka jest przewaga siatki czarnej nad beżową? Przede wszystkim siatka beżowa zmienia swój kolor na słońcu i w świetle słonecznym staje się odblaskowo żółta. Sprawia to, że jest ona wtedy bardzo widoczna i powoduje poczucie zamknięcia w klatce. Większość balkonów jest skierowana na południe i ekspozycja na słońce jest znacząca i w tym tkwi cała istota problemu. Spójrzmy na zdjęcia.

Na powyższych zdjęciach widać dokładnie granicę między częścią siatki podświetloną przez słońce a częścią w cieniu. Widać wyraźnie, że część podświetlona jest zdecydowanie bardziej widoczna dla lokatorów przebywających w mieszkaniu. Porównajmy jak wyglądają osiatkowane balkony dwoma kolorami siatek w słoneczny dzień.

Od strony zewnętrznej. tzn. z punktu widzenia przechodnia też nie ma wątpliwości co do tego która siatka jest mniej widoczna.

Nie jesteśmy uparci, my dzielimy się wyłącznie naszym doświadczeniem. Jeśli klientowi zależy na siatce jasnej, założymy ją.